Logo Program Mentor

"Czy masz pomysł, który chciałabyś zrealizować, ale nie wiesz jak? Mnie od zawsze interesował sport. Jednak szybko uświadomiłam sobie, że nie uda mi się osiągnąć sukcesu bez wsparcia doświadczonych osób. Dlatego powstał Gdański Program Stypendialny Mentor – by wspierać rozwój młodych ludzi w realizacji ich pomysłów. Otrzymujesz niepowtarzalną szansę prowadzenia własnego projektu pod okiem doświadczonych ekspertów."
Sylwia Gruchała

Stypendysta

Wszystkie dzieci mają marzenia. Nie wszystkie dostają szansę na ich spełnienie. Jesteś jednym z nich? Kochasz sport, ale nie masz warunków do jego uprawiania? Nauka języków to dla Ciebie frajda, ale wyczerpałeś sposoby na poszerzanie wiedzy? Masz pomysł na projekt, którego realizacja pozwoli Ci się rozwijać?

Przedstaw swój pomysł i przekonaj nas, że zmieni on Twoje życie na lepsze. Pomożemy Ci w realizacji celu. Otrzymasz od nas wsparcie Mentora i możliwość samodzielnego zebrania stypendium na realizację swojego projektu.

Program Mentor

Gdański Program Stypendialny Mentor powstał w odpowiedzi na potrzebę wspierania młodych gdańszczan i gdańszczanek znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Program Mentor wspiera rozwój dzieci i młodzieży z potencjałem, mających pomysł na siebie, ale na drodze do jego realizacji zderzających się z twardymi realiami życia codziennego.

Wsparciem młodym osobom służą wyszkoleni wolontariusze – Mentorzy, którzy pomagają Stypendystom w trakcie realizacji Projektu – pomysłu na to, jak spełnić marzenie o osobistym rozwoju.

Wykorzystujemy różnorodne narzędzia: od sfery finansowej przez społeczną i edukacyjną – wszystkie ujęte w unikalnym programie mentoringowym. Poszukujemy innowacyjnych rozwiązań – angażujemy społeczność lokalną i sięgamy po nowoczesne technologie, takie jak crowdfunding – wspieranie społecznościowe.

Dowiedz się więcej

Mentor

Czujesz w sobie potrzebę lub chęć wspierania innych? Mentorem możesz zostać, jeśli jesteś pełnoletni i znajdziesz czas oraz motywację, by w ramach wolontariatu wesprzeć Stypendystę w realizacji jego autorskiego projektu. Ważne jest, abyś miał chęć dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nie musisz być ekspertem w dziedzinie, której dotyczy projekt, ani posiadać doświadczenia w pracy mentoringowej. Liczy się chęć do nauki i otwartość na drugą osobę.

Szkoła Mentorów - SMS

W ramach Programu Mentorzy również otrzymują szansę rozwoju. Kurs Szkoła Mentor dla Stypendysty to unikalny system kształcenia przyszłych Mentorów realizowany przy współpracy z Uniwersytetem Gdańskim. Kurs wyposaża wolontariuszy w kompetencje niezbędne do wspierania rozwoju młodej osoby z zakresu pracy metodą projektu, rozwoju motywacji, elementów couchingu, czy pracy na mocnych stronach. Zajęcia prowadzone są w systemie weekendowym przez wysokiej klasy specjalistów. Kurs SMS otrzymał akredytację Uniwersytetu Gdańskiego i jest wpisany w system kształcenia uniwersyteckiego z rangą 5 punktów ECTS.

Efekty Programu

Osiągnięcie określonego, ważnego dla Stypendysty celu to idea jaka przyświeca realizacji każdego autorskiego projektu. Młodzi gdańszczanie, którzy wzięli udział w Programie zdobywają różnorodne kompetencje – od umiejętności efektywnego planowania pracy, po zdolność z zakresu promocji projektów. Mentorzy – dzięki certyfikowanemu przez Uniwersytet Gdański kursowi mentoringu oraz rocznemu doświadczeniu w pracy z młodą osobą – zyskują umiejętności cenne na rynku pracy, jak pozyskiwanie sojuszników czy praca z zespołem.

Po zakończeniu uczestnictwa w Programie zarówno Stypendyści, jak i Mentorzy mogą nadal rozwijać swoje talenty, stając się członkami Klubu Absolwenta, w ramach którego organizowane są spotkania z inspirującymi ludźmi i specjalistami w swoich dziedzinach.

Wspieranie społecznościowe - crowdfunding

Wiesz, jak trudno jest zmagać się z przeciwnościami losu, jednocześnie rozwijając pasję i inwestując w swój rozwój?

Chciałbyś wesprzeć naszych dzielnych Stypendystów w realizacji ich projektów?

To proste! Dzięki możliwościom crowdfundingu każdy z nas ma szansę w prosty sposób pomóc Stypendystom w realizacji ich marzeń. Samodzielne pozyskiwanie środków na stypendium to dla młodych ludzi szansa na zdobycie nowych umiejętności.

Wystarczy, że wybierzesz Stypendystę, któremu kibicujesz i odwiedzisz prowadzonego przez niego bloga. Klikając Wspieram, w łatwy sposób – za pomocą przelewu online – możesz wesprzeć projekt dowolną kwotą. Każda wpłata, nawet symboliczna złotówka, przybliża pomysłodawców do realizacji celu.

Nasi Stypendyści

Wybierz Stypendystę,
którego
chcesz wspomóc

Operator

Partnerzy

Uniwersytet Gdański Gdańska Fundacja Oświatowa Miasto Gdańsk Studio 102 SNG

Sponsorzy

edf ZKM

Partnerzy Wspierający