O Fundacji

Powstaliśmy w 2007 roku po to, by  budować i wdrażać skuteczne rozwiązania skierowane do dzieci i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej oraz wspierać rozwój lokalnych społeczności. Stawiamy na pracę z ludźmi i przez ludzi. Kształtujemy samodzielność w miejsce dostarczania usług, wykorzystując naturalny potencjał i czerpiąc z indywidualnych doświadczeń.

Uczestniczyliśmy w przekształcaniu systemu opieki nad dziećmi pozbawionymi pieczy rodzicielskiej na terenie Pomorza, angażując się w modernizację instytucjonalnych Domów Dziecka. Dziś prowadzimy 6 kameralnych Domów dla Dzieci w Trójmieście.  Realizujemy działania z obszaru animacji społecznej prowadząc Dom Sąsiedzki „Gościnna Przystań” – centrum społecznościowe na gdańskiej Oruni oraz portal społecznościowy MojaOrunia.pl.

Sięgamy po rozwiązania z obszaru ekonomii społecznej. Realizatorem działań jest Fundacja Innowacji Społecznej powołana jako odrębny podmiot prowadzący działalność gospodarczą. FIS prowadzi przedsiębiorstwo społeczne – kawiarnię „Kuźnia” na gdańskiej Oruni. To miejsce pomaga w przygotowaniu i wprowadzaniu młodzieży na otwarty rynek pracy. Przygotowuje się do uruchomienia kolejnego przedsiębiorstwa w branży hotelarskiej – hotelu przy ul. Kartuskiej 18 w Gdańsku.

 


Przyjaciele fundacji: